Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spacer z przewodniczką po zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu, który odbędzie się 16 października 2024 o godzinie 11:30. Spacer ten został specjalnie zorganizowany z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących, aby umożliwić odkrywanie unikalnej historii i architektury tego miejsca w sposób dostosowany do zróżnicowanych potrzeb uczestników.
Nikiszowiec to perła śląskiej architektury z początku XX wieku, która urzeka swoją niepowtarzalną atmosferą i industrialnym charakterem. Spacer po tej wyjątkowej dzielnicy pozwoli poczuć ducha dawnych czasów oraz zrozumieć, jak wielką rolę odegrała w życiu górników i ich rodzin.
Spacer rozpocznie się 16 października o 11:30, a zbiórka uczestników odbędzie się o 11:15 na rynku w Nikiszowcu, przy dotykowej makiecie Nikiszowca, która znajduje się nieopodal Kościoła PW. Świętej Anny i przystanku autobusowego „Nikiszowiec Kościół”. Do tego przystanku kursują autobusy linii: 72, 108, 109, 292, 695, 900, 920, 930.
Po zakończeniu spaceru serdecznie zapraszamy uczestników na spotkanie przy kawie i herbacie. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać i posłuchać o Nikiszowcu z perwspektywy głuchoniewidomego miłośnika śląska, podzielić się wrażeniami z wycieczki, a także, zainspirowani klimatem oglądanego miejsca, stworzyć artystyczne dzieła z gliny szybkoschnącej i węgla. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały, a Waszą wyobraźnię i kreatywność zostawiamy w roli głównej!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na wydarzenie można przyjść z własnym asystentem. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres e-mail: agnieszka.majnusz@transgresja.org.pl.
W przypadku dodatkowych pytań lub szczególnych potrzeb prosimy o kontakt na podany adresem e-mail.
Nie przegapcie okazji na niepowtarzalną podróż w czasie po jednym z najciekawszych zakątków Katowic oraz kreatywne spotkanie w przyjaznej atmosferze!
Do zobaczenia w trakcie spaceru i spotkania po nim. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Odkryjmy i poznajmy razem Katowice”. Jego partnerem jest „Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek” https://miasto-ogrodow.eu/.